100 Afiches, 10 Recursos Expresivos

15/10/2018

Autorką wstępu do książki „Fabián Carreras 100 Afiches, 10 Recursos Expresivos” jest nasza wykładowczyni dr Anna Kłos.

Tytuł: 100 plakatów: 10 wyrazistych zasobów
Autor: Carreras Fabián
Wydawca: Editorial Universidad de Ciencias Empresariales y Sociales - EditUCES
Data wydania: 2018
ISBN: 978-987-1850-21-1

14 listopada 2018 r. argentyński grafik i projektant plakatów Fabián Carreras z Wydziału Nauk o Komunikacji Uniwersytetu Biznesu i Nauk Społecznych (UCS) zaprezentował swoją nową książkę online zatytułowaną „Fabián Carreras 100 Afiches, 10 Recursos Expresivos” („Fabián Carreras 100 plakatów, 10 zasobów ekspresyjnych”). Została wydana przez EditUCES, wydawcę, którego głównym celem jest przekazywanie i rozpowszechnianie wiedzy tworzonej przez studentów, nauczycieli i absolwentów różnych kierunków studiów licencjackich i podyplomowych UCES.

W tej książce tematy związane z tworzeniem plakatu są podejmowane z różnych punktów widzenia i pozwala nam zapoznać się z jego twórczością poprzez pokazanie nam plakatów jego autorstwa; Proponując szereg kroków do projektowania plakatów i wychodząc od pracy pedagogicznej, dzieli się z nami sposobem, w jaki udaje mu się zamienić salę lekcyjną w warsztat twórczy, pokazując nam niektóre ze swoich szkiców do dalszej egzemplifikacji.
Z drugiej strony oprowadza nas pokrótce, wskazując głównych bohaterów plakatu w XX i XXI wieku w Ameryce Łacińskiej, opierając się na badaniach historycznych, pokazując nam różne problemy projektowania graficznego w jego rodzinnej Argentynie. W ten sposób Fabián Carreras dzieli się osobistymi refleksjami na temat tej dyscypliny w zakresie projektowania graficznego i oferuje nam nowe ścieżki dobrego wykonania plakatu.

100 Afiches, 10 Recursos Expresivos