REKRUTACJA
Ważne informacje dla kandydatów
Działamy blisko 30 lat pod auspicjami POLSKIEJ AKADEMII NAUK. Nauka w Akademii WIT to coś więcej niż wykłady. Wdrażamy innowacje technologiczne wspierające procesy dydaktyczne: studiujesz w świetnie przygotowanym środowisku: centrum IT, WIT w obiektywie, innowacyjne rozwiązania. Jesteśmy jedną z najlepszych uczelni – sprawdź nasze osiągnięcia oraz wyróżnienia i poznaj wysoką jakość kształcenia. Na zajęciach spotkasz wykładowców akademickich i praktyków biznesu. Współpracujemy z pracodawcami i praktykami. Zdobędziesz szereg kompetencji, niezwykle cenionych przez pracodawców - Centrum Doskonalenia Kompetencji. Masz możliwość zdobycia cennych doświadczeń podczas wyjazdów w ramach programów, takich jak na przykład Erasmus+, oraz w ramach pracy w prężnie działających organizacjach studenckich: koło naukowe Kwadrat, koło naukowe FOKS, studencki magazyn Fenomen, magazyn naukowy dsignn.
Załatw sprawę. Jak to robimy?
Rekrutację prowadzimy przez internet. Dowiedz się o naszych kierunkach i programach, formach studiów i specjalnościach: Poznaj ofertę edukacyjną. Sprawdź, czy są jakieś dodatkowe wymagania dla Ciebie. Zapoznaj się z zasadami kwalifikacji na studia I, II i podyplomowe. Przeczytaj instrukcje dotyczące wznowienia i przeniesienia z innej uczelni. Masz pytania? Napisz na rekrutacja@wit.edu.pl. Możesz także przyjść we wtorki, środy, czwartki i niektóre soboty – sprawdź godziny przyjęć
Informacje o rekrutacji znajdziesz na stronie Uczelnianym Banku Informacji (UBI) zakładka: "Mój profil - Rekrutacja". Po zarejestrowaniu się online, w razie pytań pisz do nas przez uczelniany e-mail.
Harmonogram rekrutacji
Rekrutujemy raz do roku. Wszyscy muszą się zarejestrować w Uczelnianym Banku Informacji (UBI). Rejestracja zaczyna się:
- 3 czerwca 2024 dla studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich
- 4 lipca 2024 dla studiów podyplomowych
Dzień otwarty WIT 2024:
- Piątek, 5 lipca online
- Sobota, 6 lipca na miejscu, ul. Newelska 6 Więcej informacji pojawi się w drugiej połowie czerwca na naszej stronie. Informacje o Dniu Otwartym w 2023 znajdziesz na wit.edu.pl/dzienotwarty
Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone - zobacz Krok 3.
Przerwa wakacyjna trwa od 1 sierpnia do 22 sierpnia 2024 - biuro w pokoju N18 będzie nieczynne ale rekrutacja działa - Zapisuję się online na studia. Przeczytaj ważne informacje dla kandydatów. Kontakt z rekrutacją w przerwie wakacyjnej: rekrutacja@wit.edu.pl - odpowiemy po sprawdzeniu aplikacji.
Rekrutacja trwa maksymalnie do 15 października 2024 r. lub do wyczerpania limitów miejsc.
Inauguracja Roku Akademickiego 2024/2025 odbędzie się 30 września o godz. 17.00 - Pałac Staszica w Warszawie.
Kluczowe zasady:
- Jeśli myślisz o studiowaniu na WIT, ważne jest, żebyś wiedział kilka kluczowych rzeczy. Zaczynając od tego, że miejsce na studiach zapewniasz sobie przez zapisanie się i wniesienie opłaty oraz okazanie oryginałów dokumentów. Szczegóły dotyczące opłat znajdziesz tutaj: https://www.wit.edu.pl/rekrutacja/oplaty-znizki.
- Zapisanie się: Zalecamy, aby kandydaci podpisywali pakiet e-dokumentów dzięki, którym wpiszemy ich na listę studentów - online. Dzięki temu wpisu dokonują w dowolnym momencie dnia po ich udostępnieniu i mogą spokojnie zapoznać się z treścią podpisywanych dokumentów. Kiedy musisz przyjść do nas osobiście? Powiemy Ci o tym w e-mailach i podczas rekrutacji. Ważne: Osoby z innych krajów też zapisują się online ale ostatni krok czyli zapis na studia muszą wykonać osobiście w naszym biurze, umawiając się wcześniej.
- Zgłoszenie kandydatury w Uczelnianym Banku Informacji (UBI): Mój profil – Rekrutacja. Utwórz konto i zarejestruj się. Wgraj zdjęcie. Wypełnij dane osobowe i o wykształceniu. Wgraj komplet wymaganych dokumentów o wykształceniu (czytelne skany lub zdjęcia wszystkich stron).
- Jeśli chodzi o studia I stopnia, bez zdanej matury nie masz możliwości startowania w rekrutacji. Nie rezerwujemy miejsc z góry, ale nie musisz czekać na wyniki matur, żeby zacząć proces aplikacji. Jeśli masz pytania o dostępność kierunków, pisz na rekrutacja@wit.edu.pl. Po 3 czerwca wybierz interesujący Cię kierunek, zarejestruj się online w Uczelnianym Banku Informacji (UBI) wyniki z matury i wgranie dokumentów będą do uzupełnienia. Śledź dalsze instrukcje lub napisz do nas.
- Dla studiów II stopnia i podyplomowych, bez zakończonej obrony nie możesz wziąć udziału w rekrutacji. Podobnie jak w przypadku studiów I stopnia, nie ma rezerwacji miejsc, więc po 1 lipca wybierz kierunek i postępuj zgodnie z instrukcjami w UBI. Pamiętaj, że wymagane będą dokumenty potwierdzające ukończenie poprzednich studiów. Wyniki z obrony i skany będą do uzupełnienia później - trzeba będzie wgrać do UBI komplet - dyplom i suplement - Docelowo ich właśnie wymagamy. Żeby jednak brać udział w kwalifikacji proszę wgrać do UBI minimum skan oryginału zaświadczenia o ukończeniu studiów razem z nadanym numerem dyplomu zaraz po obronie oraz skan karty zaliczeń. Jak to będzie w UBI - wyślemy na maila instrukcję dalszego postępowania.
- Jeśli Twoje wykształcenie nie będzie bezpośrednio kwalifikować Cię na wybrany kierunek, może być konieczne przejście dodatkowej procedury kwalifikacyjnej. Wszelkie różnice programowe będą ustalane indywidualnie i mogą wiązać się z dodatkowymi opłatami. Będą do ustalenia z Dziekanatem. Za każdą różnicę się płaci i każdą się zalicza. Dodatkowa opłata doliczana jest do czesnego i jest płatna w terminie II raty czesnego: Opłaty i zniżki. Szczegóły zajęć i sposobu zaliczeń różnic programowych, grup i rejestracji należy kierować po uzyskaniu decyzji o kwalifikacji bezpośrednio do Dziekanatu – sprawdź kontakt do dziekanatów. Po decyzji prodziekana wysyłamy zawiadomienie o zakwalifikowaniu z instrukcją do wpłat i o możliwości wpisu na studia.
- Jeśli chcesz aplikować na więcej niż jeden kierunek, możesz to zrobić po otrzymaniu potwierdzenia zgłoszenia na wybrany kierunek. Pamiętaj jednak, że możesz być przyjęty tylko na jeden kierunek. Jeżeli otrzymałeś kwalifikację na więcej niż jeden kierunek poinformuj nas, na który ostatecznie chcesz się wpisać. Wyślij wiadomość na rekrutacja@wit.edu.pl.
- W razie pytań o zmianę formy studiów, przeniesienie na inny kierunek czy inne kwestie związane z rekrutacją, skontaktuj się z nami przez rekrutacja@wit.edu.pl. Jeśli będą wolne miejsca, pomożemy Ci w zmianie.
Jak dodać zdjęcie i przygotować dokumenty do Rekrutacji? Prosty przewodnik.
Żeby brać udział w kwalifikacji na studia trzeba wgrać do Uczelnianym Banku Informacji (UBI) komplet wszystkich wymaganych dokumentów o wykształceniu Rekrutacja krok po kroku oraz Rekrutacja krok po kroku (OBCOKRAJOWCY) Jeśli będą poprawne i czytelne, to zaakceptujemy je i w ciągu kilku dni roboczych wyślemy Tobie drugiego e-maila „Zakwalifikowanie do wpisu na listę studentów”.
Dodanie zdjęcia:
- Wgraj zdjęcie elektronicznie: Podczas rejestracji na studia, potrzebujemy Twojego zdjęcia wyłącznie w formie elektronicznej. Papierowe kopie nie są wymagane.
- Wymogi zdjęcia: Upewnij się, że Twoje zdjęcie rekrutacyjne ma takie same wymiary i jakość, jak zdjęcie do dowodu osobistego lub paszportu. Jest to ważny element Twojej teczki osobowej.
- Jak wgrać zdjęcie? Aby dodać zdjęcie, odwiedź stronę Mój profil → Dane osobowe → Elektroniczna Legitymacja w portalu UBI.
Dokumenty o wykształceniu:
- Skany muszą być czytelne: Pamiętaj, aby skany Twoich dokumentów były wyraźne. Dzięki temu bez problemu zweryfikujemy Twoje wyniki.
- Przygotuj skany przed wypełnieniem formularza: Masz lepszy przegląd dokumentów, które będziesz potrzebować, jeśli przygotujesz je przed rozpoczęciem procesu rekrutacyjnego.
Rezygnacja z rekrutacji:
- Jeżeli chcesz zrezygnować z udziału w rekrutacji przed 5. krokiem, daj nam znać, wysyłając wiadomość na adres rekrutacja@wit.edu.pl.
Opłata za legitymację:
- Elektroniczna Legitymacja kosztuje 22 zł. Opłatę należy uregulować po otrzymaniu od nas stosownego maila.
Rekrutacja i wymagania:
- Wpis na studia: Aby zagwarantować sobie miejsce, należy podpisać pakiet e-dokumentów za pomocą profilu zaufanego w UBI - krok 5.
- Kto może studiować na studiach I stopnia? Kwalifikujemy każdego, kto posiada świadectwo dojrzałości i ukończenia szkoły średniej, z minimalnym wynikiem egzaminu maturalnego na poziomie 30%.
- Procedura: Obowiązuje kolejność zgłoszeń i elektroniczny wpis na studia. Nie prowadzimy rozmów kwalifikacyjnych ani nie wymagamy portfolio na kierunkach graficznych I stopnia.
Oryginały dokumentów:
- Wymogi: Wszystkie dokumenty, których skany wcześniej wgrałeś, wymagają potwierdzenia zgodności z oryginałem.
- Kiedy pokazać oryginały? Oryginały dokumentów są wymagane w kroku 6a. Postępuj zgodnie z instrukcjami, które otrzymasz mailem. Dostarcz dokumenty bez zbędnej zwłoki. Można wysłać je kurierem (zaraz po tym jak wyślemy maila z instrukcją, jak to zrobić). Oryginały dokumentów w godzinach przyjęć: sprawdź godziny przyjęć można dostarczyć osobiście, może też okazać je w Twoim imieniu upoważniona osoba - musi tylko mieć ze sobą dodatkowo upoważnienie napisane i podpisane przez Ciebie odręcznie. Upoważnienie to nie może być skan czy ksero.
Dla obcokrajowców:
- Wpis na studia odbywa się osobiście w Biurze Rekrutacji po wcześniejszym umówieniu się. Przy wpisie wymagamy okazania oryginałów wymaganych dokumentów.
Krok po kroku do rekrutacji:
- Zachęcamy do zapoznania się z naszymi szczegółowymi przewodnikami: "Rekrutacja krok po kroku" oraz "Rekrutacja krok po kroku (OBCOKRAJOWCY)" dla kompleksowych informacji. Rekrutacja krok po kroku oraz Rekrutacja krok po kroku (OBCOKRAJOWCY).
Zapraszamy do dołączenia do naszej społeczności akademickiej!
Forma studiów
- W roku akademickim 2024/2025 zajęcia dydaktyczne (ćwiczenia, laboratoria, seminaria, warsztaty i wykłady w grupach do 40 osób) prowadzone będą w formie bezpośrednich spotkań z nauczycielem akademickim w salach WIT.
- Wykłady w większych grupach będą prowadzone zdalnie z wykorzystaniem technologii MS Teams.
- W przypadkach szczególnych Dziekani Wydziałów (w porozumieniu z nauczycielem prowadzącym zajęcia) mogą zmienić formę prowadzenia zajęć.
- Studia niestacjonarne (zaoczne) mają zjazdy stacjonarne (w budynkach Uczelni) i one odbywają się co dwa tygodnie (sobota i niedziela) oraz zajęcia zdalne (MS Teams), które odbywają się w soboty lub niedziele pomiędzy zjazdami.
- Studia stacjonarne (dzienne) odbywają się od poniedziałku do piątku. To mniej więcej 40 godzin tygodniowo zatem teoretycznie zajęte jest 8 godzin każdego dnia ale bywa tak, że zdarzają się wolne dni, lub część dnia.
- Zajęcia zdalne prowadzone są z wykorzystaniem aplikacji Microsoft Teams, umożliwiają studentom dostęp do nagranych wykładów i do materiałów.
- Chcesz się dowiedzieć, jakie mamy kierunki i formy studiów, na jakim etapie wybiera się specjalność, ile semestrów trwa nauka oraz zapoznać się z programami studiów? Zajrzyj na stronę z Ofertą edukacyjną
Legitymacje studenckiePoczątek zajęćPlan zajęćLokalizacja budynków WIT
- Legitymacje studenckie (ELS): O sposobie i możliwym terminie odebrania legitymacji poinformujemy Cię mailem. Postępuj z godnie z instrukcją. Pamiętaj! Twoją Legitymację zaczynamy przygotowywać po odebraniu przesłanych przez Ciebie oryginałów dokumentów (krok 6a). Planowany termin wydawania legitymacji (ELS)- od 26.09.2024 r.
- Zajęcia na studiach I i II stopnia rozpoczynają się pod koniec września/ na początku października.
- Zajęcia na studiach podyplomowych rozpoczynają się zazwyczaj w połowie października (na początku października potwierdzamy mailowo czy dana edycja studiów podyplomowych zostaje uruchomiona - na podstawie sumy zgłoszeń/przyjęć).
- Zajęcia są prowadzone w języku polskim.
- Informacje o planach zajęć powinny być dostępne w UBI na indywidualnym profilu około 4 dni przed rozpoczęciem (dostęp mają tylko Ci, którzy zrobili wpis na studia czyli podpisali pakiet e-dokumentów profilem zaufanym w UBI: dokument przyjęcia na studia, ślubowanie, kwestionariusz.
- Najbardziej aktualnej informacji odnośnie rozkładu zajęć należy szukać w indywidualnych terminarzach zajęć na kontach UBI. Dołączanie do spotkań MS Teams można realizować za pośrednictwem kalendarza Teams oraz bezpośrednich linków do zajęć, znajdujących się na indywidualnych kontach UBI (lokalizacja: Mój profil - Dydaktyka - Kursy).
- Aby znaleźć grupy dziekańskie i przeszukać plany innych roczników należy skorzystać z pomocy UBI
Pobieranie planu zajęć dla wybranych grup dziekańskich - Ewentualne pytania dotyczące przedmiotów z kierunku studiów, organizacji zajęć, usprawiedliwienia nieobecności, sposobu zaliczenia poszczególnych przedmiotów, przydziału do grupy z kolegą/koleżanką, rejestracji na zajęcia/na semestr proszę kierować do Dziekanatu (Dziekanat WIG, Dziekanat WTIZ)
- Terminarz roku akademickiego 2024/2025 (studia stacjonarne i niestacjonarne)
-
W terminarzu roku akademickiego 2024/2025 przy studiach niestacjonarnych jest podział na Cykl 1 oraz na Cykl 2. Nie ma możliwości co do wyboru cyklu. Jest on przydzielany dla kierunku/roku studiów automatycznie przez Wydział. Terminarz zajęć będzie opublikowany na kontach w UBI we wrześniu.
- Lokalizacje miejsc, w których odbywają się zajęcia
Sale oznaczone symbolem N » ul. Newelska 6; G » ul. Gizów 6; K » ul. Księcia Janusza 45/47. Zobacz wszystkie lokalizacje na mapie.
Rezygnacja ze studiów
Pamiętaj! Jeśli wykonasz kroki od 1 do 5 to jest jednoznaczne z tym, że dokonałeś Elektronicznego wpisu na studia - jesteś w gronie przyjętych i od tego momentu obowiązują Cię zapisy zawarte w dokumencie: Przyjęcie na studia (dostępny na Twoim profilu po zalogowaniu się do UBI).
Jeśli na tym etapie chcesz zrezygnować ze studiów w WIT musisz wysłać bezpośrednio do właściwego Dziekanatu rezygnację (Należy napisać podanie o skreślenie do Dziekana. Wniosek o skreślenie wypełnia się w swoim profilu w UBI w zakładce podania. Należy go wypełnić, wydrukować, podpisać i skan wysłać na adres e-mail do dziekanatu: grafika i informatyka wi@wit.edu.pl, informatyczne techniki zarządzania i zarządzanie wtiz@wit.edu.pl. Zgodnie z zapisami w dokumencie przyjęcia par. 2 pkt 3: "Student ma prawo ubiegać się o zwrot wniesionych opłat w całości (oprócz opłaty wpisowej) w przypadku złożenia pisemnej rezygnacji ze studiów przed 20 września 2024 r." Złożenie rezygnacji 20 września i później oznacza formalnie, że I rata czesnego jest należna.
Użyteczne kontakty i linki
- Pytania dotyczące przedmiotów, programu studiów, zajęć i sposobu ich zaliczeń, grup i rejestracji kieruj bezpośrednio do Dziekanatu – sprawdź kontakt do dziekanatów.
- Należności: Opłaty i zniżki Ewentualne pytania w sprawie należności (salda konta w UBI/czesnego/wpisowego/zwrotów) wysyłaj do działu rozliczeń – rozliczenia@wit.edu.pl
- Faktury VAT, zaświadczenia o wpłatach: skontaktuj się z KWESTURĄ
- Akademiki: WIT nie posiada akademików. Studenci samodzielnie poszukują mieszkania wit.edu.pl/studenci/akademiki
- Lektoraty językowe: Język angielski jest językiem wiodącym. Dla studentów którzy zdali egzamin B2 z języka angielskiego lub uzyskali stosowny certyfikat MSJO prowadzi lektoraty języka francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego. Dla studentów obcokrajowców prowadzony jest nieodpłatny lektorat języka polskiego jako obcego podczas pierwszego roku studiów. Szczegółowe informacje o poziomach nauczania języków obcego znajdziesz na stronie Międzywydziałowego studium języków obcych
- Stypendia wit.edu.pl/studenci/stypendia
- Ubezpieczenia wit.edu.pl/studenci/ubezpieczenia-zdrowotne
- Erasmus wit.edu.pl/erasmus
- Biuro Karier wit.edu.pl/studenci/biuro-karier
- Biblioteka wit.edu.pl/studenci/biblioteka
- Informacje dla kandydatów niepełnosprawnych wit.edu.pl/studenci/informacje-dla-niepelnosprawnych-kandydatow-studentow